دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
۸ درس موفقیت در کسب‌وکار از دید ریچارد برانسون که از راه تحصیل نمی‌توان آموخت

۸ درس موفقیت در کسب‌وکار از دید ریچارد برانسون که از راه تحصیل نمی‌توان آموخت

۸ درس موفقیت در کسب‌وکار از دید ریچارد برانسون که از راه تحصیل نمی‌توان آموخت

همه ما می‌دانیم که راه‌های متفاوتی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد. اما ریچارد برانسون شیوه‌ای منحصر به فرد برای موفقیت در کسب و کار به دست آورده است که نمی‌توان آن را در زمان تحصیل آموخت. در ادامه با راه‌های ثمربخش این کارآفرین بزرگ آشنا شوید.

موفقیت از روش‌های متفاوتی به دست می‌آید، برای آقای ریچارد برانسون، موسس ویرجین گروپ (Virgin Group) نیز رسیدن به موفقیت از راه مرسومی به دست نیامده است. او هشت شرکت با ارزش‌های بیلیون دلاری در هشت صنعت متفاوت ساخت، درحالی که کسب وکار ازطریق تحصیل کار سختی بود، مخصوصا برای او که از مشکلات شدیدی در خواندن و نوشتن و اختلالات آن رنج می‌برد.

ریچارد از خود می‌پرسید که آیا در صورت ادامه تحصیل و  و یاد گرفتن درس‌های رایج، باز هم تجارت را آغاز می‌کرد؟ او می‌گوید: «همیشه به این فکر می‌کنم که چقدر حرفه‌ام متفاوت بوده است.»

آن موفقیتی که برانسون تجربه کرده از طریق روش و فکری بوده که به آن اعتقاد داشته است. در اینجا قصد داریم نگاهی بیندازیم به برخی از رازهای موفقیت برانسون که از کتاب وی اقتباس شده است.

نکته‌هایی که در طول تحصیل به شما یاد داده نمی‌شود

۱وقتی چیزهای جدیدی را امتحان می‌کنید نمی‌دانید که در آینده چه اتفاقی ممکن است بیفتد. همه اینها با تجربه بدست می‌آید.

همیشه انجام کاری برای اولین بار، با چالش‌های زیادی همراه است و ضمانتی هم برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. اما برانسون حرفه‌ای را پیش گرفته است که در آن ریسک کرده و جرأت دل به دریا زدن را داشته است. او هدف‌هایش را تنظیم کرده و تا زمانی که اثر خود را برجای نگذاشته راحت ننشسته است.

۲.وقتی جایگاه افراد کمی بالاتر ازآن حدی باشد که انتظار دارند، برای برتری جویی مستعد می‌شوند.

برانسون اعتقاد دارد که اگر از آغاز به خودش نگفته بود که من یک تاجر هستم، هرگز به تجارت در خطوط هوایی مشغول نمی‌شد. علایق او در زندگی‌اش نشأت گرفته از هدفگذاری‌ها و توسعه این اهداف تا زمان به دست آوردنشان بوده است.

۳به همان اندازه که برای پایه‌گذاری یک تجارت، داشتن شخصیتی قوی لازم است، مهارت واگذاری کارها نیز اهمیت دارد.

برانسون به اعتماد بخشیدن اعتقاد دارد. از نظر او نباید کنترل را به طور کامل از دست داد اما با مسئولیتهایی که به دیگران واگذار می‌کنید، اجازه دهید احساس کنند به آنها اعتماد کرده‌اید.

۴به خاطر شکست هایتان خجالت زده نباشید. از آنها درس بگیرید و از اول شروع کنید.

برانسون باور دارد که ما از شکستهایمان بیشتر از موفقیت هایمان تجربه کسب می‌کنیم و فهمیدن اینکه در کجا شکست خورده‌اید به موفقیت و پیروزی شما در آینده کمک می‌کند. شناسایی موقعیتی که در آن به مشکل برخورده اید، راه خوبی برای رسیدن به موفقیت های بعدی است.

۵شما راه رفتن را با پیروی از قواعد یاد نمی‌گیرید، بلکه با انجام آن  و شکست خوردن می‌آموزید.

برانسون به حس تعلق و مالکیت اعتقاد دارد. او متوجه شد وقتی افراد فضای بیشتری برای تجربه موفقیت و شکست داشته باشند به سطح بالاتری از حس مالکیت به شغل‌شان دست پیدا می‌کنند .

۶بهترین روش یادگیری هر چیزی انجام دادن آن است.

برانسون به سرمایه گذاری روی افراد اعتقاد دارد، با این کار آنها یاد می‌گیرند که چطور وظایف را به خوبی انجام دهند .

شما یک روزی روی آنها سرمایه گذاری می‌کنید و آنها اغلب این سرمایه گذاری را بارها از طریق سختکوشی، وفاداری و تحسین جبران می‌کنند.

۷.تجارت باید با چالش همراه باشد ، جالب باشد و باعث بهبود غریزه خلاقانه شما شود.

برانسون اعتقاد دارد که کارمندانش نباید احساس کنند که فقط برای وصول چکها استخدام شده‌اند. او می‌خواهد افراد حس همکاری مشتاقانه داشته باشند و همیشه می‌دانست که وجود کمی جذابیت در کار  لازم و مهم است.

۸وجود افراد خوب برای یک‌ کسب و کار تنها یک امر حیاتی نیست، بلکه آنها در واقع خود کسب و کار هستند.

برانسون اعتقاد دارد که موتور محرک هر تجارتی دست‌اندرکاران آن هستند. او به تجارت چیزی بیش از یک گروه مردمی نگاه نمی‌کند و اعضای این گروه را بزرگترین نشانه ارزشمند هر تجارتی می‌داند .

هیچ‌کس نمی‌تواند موفقیت بزرگ ریچارد برانسون را به چالش بکشد. راز واقعی این است که چیزی را که ایجاد می‌کنیم باید شاخص باشد و جذابیتی در انجام آن وجود داشته باشد تا شما بتوانی از خودت نشانه‌ای برجای بگذاری حالا هر چیزی که هست.

به نظر می‌رسد مهمترین چیزهایی که یاد می‌گیریم همیشه از طریق تحصیلات مدرسه به دست نمی‌آید.

منبع: inc

 

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

12 دی 1396

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد