دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
۷ مزیت یادگیری مهارت جدید

۷ مزیت یادگیری مهارت جدید

افراد به دلایل مختلفی مهارت های جدید را می آموزند. گاهی اوقات شما برای کار خود نیاز به مهارت های جدید دارید تا بتوانید ازمزایای تکنولوژی استفاده کرده و یا با منابع جدید در تماس باشید. هنگامی که یک مهارت جدید را یاد می گیرید، مزایای آن بیشتر از صرفا یادگیری مهارت است.

 

در اینجا برخی از بزرگترین مزایای یادگیری یک مهارت جدید ,صرف نظر از آنکه آن مهارت چیست , را بررسی می کنیم.

۱- شیمی مغزتان تغییر می کند.
ماده سفید مغز میلین نامیده می شود و به بهبود عملکرد در برخی کارها کمک می کند. هر چقدر افراد مهارت جدیدی که یاد می گیرند را بیشتر تمرین می کنند، تراکم میلین در مغز آنها بیشتر شده و به آنها کمک می کند تا بهتر یاد بگیرند.

۲- سرعت یادگیری شما بیشتر می شود.
یادگیری یک مهارت جدید به شما کمک می کند تا چیزها را سریعتر یاد بگیرید. وقتی که شما تلاش می کنید اطلاعات جدید را پردازش کنید با تحریک نورون ها در مغز، مسیرهای عصبی بیشتری شکل می گیرند و امواج الکتریکی سریعتر در طول آنها حرکت می کنند. شکل گیری مسیرهای بیشتر موجب توانایی حرکت سریع تر پالس های عصبی می شود

۳– بین نواحی مختلف مهارتهایتان ارتباط ایجاد می کنید.

بخشی از یادگیری یک مهارت جدید، اتصال این مهارت به اطلاعات و مهارت هایی است که قبلا می دانسته اید. دانش پیشین به افراد کمک می کند تا اطلاعات جدید را ارتباط داده  و دانش موجود را پایه بگذارند، که این حتی به یادگیری مهارت های جدید بیشترنیز کمک می کند.

۴- شخص جذاب تری می شوید

افراد مطلع سریع تر با دیگران ارتباط گرفته و مسایل مشترک بیشتری با آنها دارند. شخصیت جذاب تر، دیگران را به شما جذب می کند و کیفیت زندگیتان را بهبود می بخشد، زیرا که روابط شما بهبود یافته و عمیق تر می شود.

عکس از : پرستو خسروی

۵- با روزمرگی مبارزه می کنید.

یادگیری چیزهای جدید سطح علایق شما را بالا نگه می دارد، بنابراین به آسانی خسته نمی شوید. انجام تکراری کارهای یکنواخت می تواند به سرعت تبدیل به روزمرگی شود، اما یادگیری یک مهارت جدید، این چرخه ی یکنواخت را از بین می برد و مانع خستگی می شود.

۶- با تغییرات بهتر سازگار می شوید.

هنگامی که چیزی جدید یاد می گیرید، ذهن و ادراک شما تغییر می کند، که به نوبه خود باعث می شود که سازگاری با تغییرات اجتناب ناپذیر زندگی داشته باشید. سازگاری با تغییر به خودی خود مهارت است، و تغییرات بیشتر در تجربه زندگی، موجب تسهیل انطباق با تغییرات می شود.

۷- می توانید با زوال عقل مبارزه کنید.

افرادی که مهارت جدیدی را یاد می گیرند به احتمال کمتری دچار زوال عقل می شوند، که به میلین زدایی مغز مرتبط است. افرادی که به طور فعال مهارت های جدیدی یاد می گیرند،به مغز خود فرصتی برای حذف میلین نداده و مسیرهای عصبیشان برای گذر امواج جدید در امتداد آنها آماده است .

منبع : www.nikaro.ir

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

26 بهمن 1400

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد