دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
۱۰ روش برای زندگی بهتر به عنوان یک فرد خلاق

۱۰ روش برای زندگی بهتر به عنوان یک فرد خلاق

۱۰ روش برای زندگی بهتر به عنوان یک فرد خلاق

شما هر روز به عنوان یک فرد خلاق باید خودتان را برای زندگی در این دنیا آماده کنید. ممکن است به این فکر کنید که شما آمادگی هر گونه اتفاقی را دارید. غذا و آب کافی و همه وسایل لازم را در اختیار دارید. ولی منظور ما این نوع از زندگی و نجات یافتن نیست.

ما از دنیایی صحبت می‌کنیم که افرادی مانند شما گاهی قرار گرفتن در چارچوب‌های آن و تحمل آنها برایشان دشوار است. افراد خلاق بیشتر اوقات عجیب، غیرقابل پیش‌بینی و کله‌شق به نظر می‌رسند. واقعیت این است که در واقع همه افراد خلاق  این خصوصیات را دارند اما نه به دلایلی که در ذهن دیگران تداعی می‌شود.

افراد خلاق منحصر به فرد هستند. آنها باید دنیا را با روشی متفاوت از افراد غیرخلاق درنوردند. پیش از این در سایت هزارویک‌بوم درباره روش‌هایی برای دورماندن از استرس هنگام تحویل کار خواندید. در این مطلب روش‌هاییارائه می‌شود که به شما به عنوان یک فرد خلاق کمک می‌کند در میان افراد عادی زندگی موفق‌تری داشته باشید

۱. آرام حرکت کنید

این یکی از سخت‌ترین کارها است. به عنوان یک فرد خلاق، ذهن شما همیشه در حال حرکت با بیشترین سرعت است. این مشخصه نه تنها باعث ترس دیگران می‌شود بلکه می‌تواند حتی سبب از بین رفتن اعتبار شما شود.

زمانی که شما کیلومترها جلوتر از منحنی زمان‌بندی حرکت می‌کنید، اغلب اوقات افراد فکر می‌کنند شما در حال جعل کار و یا کم کاری هستید. بسیاری از افراد خلاق زمانی که هنوز هیچکس حتی متوجه مشکل نشده است، راه حل مشکل را هم پیدا کرده‌اند.

راه هوشمندانه این است که با دیگران همراه شوید. این کار دو پیامد به دنبال دارد:

آ) به دیگر افراد این فرصت داده می‌شود که راه حل‌های متفاوتی برای مشکل پیدا کنند و در نتیجه به کار تیمی‌و همکاری متقابل تشویق می‌شوند؛

ب) اعتبار و اهمیت ایده شما زمانی مشخص می‌شود که دیگران متوجه مشکل شده باشند و پس از آن تلاش شما برای حل مشکل را مشاهده کنند.

۲. آماده عدم تایید دیگران باشید

ممکن است شما جزو آن دسته از افرادی باشید که عدم تایید برایتان عدم اعتماد به نفس به دنبال داشته باشد. به خاطر بسپارید که برخی افراد هرگز شما را تایید نخواهند کرد. برخی افراد فکر می‌کنند نویسندگان و هنرمندان شغل‌های واقعی ندارند و حتی شغلشان به سختی دیگر مشاغل نیست. شما نمی‌توانید از این افراد انتظار تایید داشته باشید.

نکته دیگر این است که از تلاش برای داشتن تایید افرادی که حتی در جایگاه اظهار نظر راجع به کار شما نیستند دست بردارید. همواره نظر افراد را جوبا شوید. اما نظر آنها را به عنوان یک واقعیت در زندگی خود جاری نکنید.

۳. احساسات خود را کنترل کنید

افراد خلاق به افرادی با حالت‌های روحی نوسانی معروف هستند. یک لحظه در رأس جهان هستند و در لحظه بعد از سیاره چرخان،زمین، بیرون افتاده‌اند.

مشکل اینجاست که دائم در حال فکر کردن بیش از حد به همه چیز هستند. در واقع تمام وقت خود را به فکر کردن به تفکرتشان می‌گذرانند. بهتر است این موضوع را درون خودتان کنترل کنید.

این عادت باعث می‌شود شما همواره در حال محک زدن و بررسی دوباره و دوباره خود و افکارتان باشید. به علاوه افراد خلاق علاقه زیادی به نقد بیش از حد خودشان دارند. این می‌تواند باعث تغییر ناگهانی و ناخودآگاه حالت رفتاری شود. به خاطر بسپارید: هر تفکری نیاز به ارزیابی نداری.

۴. متمرکز بمانید

هنر متمرکز ماندن. با وجودی که توانایی انجام همزمان چند کار خوب به نظر می‌رسد، ولی گاهی اوقات می‌تواند آسیب‌رسان باشد.

نه گفتن را تمرین کنید. نه به این معنی که افراد را از خود برانید. بلکه به این مفهوم که متوجه باشید شما توانایی انجام مقدار محدودی کار را دارید. درست است که شما عاشق خلاقیت، کار کردن و طراحی کردن هستید ولی کار بیش از حد شما را گیج می‌کند. این موضوع خود به تنهایی می‌تواند عاملی برای افت شدید خلاقیت شما باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که برنامه خود منظم و محکم کنید. تنها آن کارهایی را انجام دهید که می‌توانید. زمانی که در منطقه امن خود قرار گرفتید، مطمئن باشید که فقط زمانی می‌تونید کسی را روی زمین نگاه دارید که خودتان جای محکمی‌ داشته باشید.

۵. افراد منفی‌نگر را از زندگی‌تان دور کنید

هیچ چیز به اندازه منفی‌بافی خلاقیت را از بین نمی‌برد. اگر اطراف شما پر از افرادی است که به جای تغییر اوضاع، دائم در حال شکایت هستند، این خطر شما را تهدید می‌کند که به زودی مانند آنها شوید.

اگر هر فکری به ذهنتان می‌رسد رد می‌کنند و دلایلی برای شکست برایتان لیست می‌کنند، به سرعت با آنها خداحافظی کنید. تردید نکنید. به این فکر کنید که چه اتفاقی می‌افتاد اگر هریک از طراحان مشهور به این دست حرف‌ها اهمیت می‌دادند.

۶. به دیگران کمک کنید

لازم نیست همه لحظات روزتان را به کمک به دیگران اختصاص دهید. هر روز حداقل به یک نفر کمک کنید. نیاز به یک مهربانی یا لطف بزرگی نیست. گاهی یک لبخند هم کافی است.

کمک به دیگر همنوعان مهم است. شما نمی‌دانید جرقه خلاقیت کجا در ذهن شما ایجاد می‌شود. ارتباط و کمک به انسان‌ها می‌تواند شما را گاهی به خلاقیت نزدیک تر کند.

۷. بیرون بروید

خلاقیت انرژی بسیاری می‌خواهد. به سادگی با یک پیاده روی در طبیعت این انرژی را بدست خواهید آورد. بیرون بروید و از نور خورشید لذت ببرید. کامپیوتر را خاموش کنید و از مدادهای طراحی فاصله بگیرید. هرکاری که می‌کنید در این لحظات ایمیل‌هایتان را چک نکنید.

۸. با جریان حرکت کنید

تا بحال شده از پارو زدن به سمت بالای مسیر خسته شوید؟ کار سختی است. بیشتر از در قایق نشستن و خود را به جریان آب سپردن و با آن رفتن تلاش و انرژی می‌خواهد.

زندگی هم همین است. گاهی اوقات، همه چیز خارج از کنترل شما است. هرچه بیشتر تلاش می‌کنید مسائل را کنترل کنید احساس شما بدتر می‌شود. این می‌تواند باعث خالی شدن شما و از بین رفتن خلاقیت و سلامت روانی تان شود.

پاروها را کنار بگذارید و با جریان آب حرکت کنید. مقاومت نکنید و شاهد اتفاقات خارق العاده ای که رخ می‌دهند باشید.

۹. با دیگر افراد خلاق ارتباط برقرار کنید

شما تنها نیستید. افراد خلاق مانند خودتان را پیدا کنید. بسیار مهم است که جمعی از افراد خلاق دور هم جمع شوند. بیرون بروند. با آنها راجع به کارهایشان حرف بزنید. ایده‌های جدید را کشف کنید. یک شبکه باشید و برای هم ایده‌ها و کارهای جدید به ارمغان بیاورید.

۱۰. الهام بگیرید

منبع الهام بخشی خود را پیدا کنید. ممکن است داخل یک کتاب باشد یا یک فیلم یا یک آهنگ و یا حتی یک انسان. در زمانی که نیاز دارید به منبع الهام بخشی خود رجوع کنید. ذهن شما را آرام می‌کند. به شما قدرت می‌بخشد و روح خلاق شما را زنده نگاه می‌دارد.

منبع: creativebloq

 

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

06 دی 1396

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد