دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
نرم افزار Fluent

نرم افزار Fluent

نرم افزاز Fluent

معرفی دوره و هدف از برگزاری آن :

نرم‌افزار فلوئنت (FLUENT) ، یک نرم‌افزار مهندسی به کمک رایانه در زمینه دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای مدل کردن جریان سیال و انتقال حرارت در هندسه‌های پیچیده می‌باشد. این نرم‌افزار امکان تغییر شبکه، به صورت کامل و تحلیل جریان با شبکه‌های غیرساخت‌یافته برای هندسه‌های پیچیده را فراهم می‌سازد. نوع مش‌های قابل تولید و دریافت توسط این گروه نرم افزاری شامل شبکه‌هایی با المان‌های مثلثی و چهارضلعی برای هندسه‌های دوبعدی و چهاروجهی، شش وجهی، هرمی یا گوه‌ای (برای هندسه‌های سه‌بعدی می‌باشد. همچنین فلوئنت به کاربر اجازه‌ی بهبود شبکه (مثلا ریز کردن یا درشت کردن شبکه در مرزها و مکان‌های لازم در هندسه) را می‌دهد.

این بهینه‌سازی برای حل و شبکه، ‌قابلیتی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که نتایج را در ناحیه‌هایی که دارای گردابه‌های بزرگ مانند لایه‌ی مرزی و … باشند،‌دقیق‌تر سازد. این قابلیت‌ها مدت زمانی را که برای تولید یک شبکه‌ی خوب احتیاج می‌باشد در مقایسه با حل در شبکه‌های ساخت‌یافته به صورت قابل ملاحظه‌آی کاهش می‌دهد.

این نرم‌افزار با زبان برنامه‌نویسی C  نوشته شده است و از تمامی توان و قابلیت انعطاف این زبان بهره می‌برد. نتیجتا این نرم‌افزار استفاده از حافظه‌ی دینامیک، ساختار مناسب داده‌ها و اطلاعات و کنترل انعطاف‌پذیر محاسبات را ممکن می‌سازد.

این نرم افزار تا نسخه ۶٫۳ محصول شرکت FLUENT Inc بوده اما بعد از خریداری نرم افزار در سال ۲۰۰۶ توسط شرکت ANSYS Inc به ANSYS FLUENT تغییر نام داده و در سال ۲۰۰۹ از نسخه ۶٫۳ به نسخه ۱۲٫۰ ارتقا پیدا کرد.

 

سرفصل های آموزشی :

  • جریان در هندسه‌ های پیچیده‌ی دوبعدی و سه‌بعدی با به کار بردن محاسبات غیرساخت‌یافته و بهینه‌سازی و حل شبکه
  • جریان تراکم‌پذیر و تراکم‌ناپذیر
  • تحلیل جریان پایا (Steady) یا گذرا (Transient)
  • جریان‌های لزج، آرام و متلاطم
  • سیال‌های نیوتنی و غیرنیوتنی
  • انتقال حرارت جابجایی شامل جابجایی آزاد یا اجباری
  • ترکیب انتقال حرارت جابجایی/هدایتی
  • انتقال حرارت تشعشعی
  • مدل فریم‌های چرخان یا ساکن

 

کاربرد در بازار  کار  :

فلوئنت به صورت گسترده مورد استفاده مهندسان قرار می‌گیرد.کاربران انسیس طیف وسیعی از کاربران خصوصی تا پروژه های بزرگ را در بر می‌گیرند که پوشش دهنده بخشهای اعظمی از بازار ساخت و تولید و پروژه و پژوهش را شامل می شود.

ازجمله سایر موارد که از این نرم افزار استفاده می شود :

 

طول مدت آموزش : ۳۰ ساعت

 

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

09 مهر 1401

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد