دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور در رشت: پیشنهادهای سازنده در حوزه پدافند غیرعامل بررسی می‌شود

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور در رشت: پیشنهادهای سازنده در حوزه پدافند غیرعامل بررسی می‌شود

همایش علمی تخصصی ، مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان،«پدافند غیر عامل» به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان ، اداره کل راه و شهرسازی گیلان و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان روز یکشنبه ۱۰ آبان ۹۴ در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان ،صدرالله پور برات در همایش پدافند غیرعامل با بیان اینکه بازخورد اجرایی برنامه‌های پدافند غیرعامل در استان‌ها بررسی شود اظهار داشت: ارائه پیشنهادهای سازنده در حوزه پدافند غیرعامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون فنی و امور نظارت و کنترل طرح های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: باید اثر تهدیدات بر زیرساخت‌ها شناسایی شود تا متناسب با آن برنامه‌ریزی شود و پیشنهادهای سازنده در حوزه پدافند غیرعامل بررسی می‌شود.

معاون فنی و امور نظارت و کنترل طرح های سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به رعایت اصول ایمنی حفاظت در مراکز صنایع، ایجاد پناهگاه‌های جمعی برای مردم و کارگران اختصاص به زمان جنگ ندارد خاطرنشان کرد: اگر محافظت نظامی نباشد تمام دستاوردهای یک کشور در یک روز هدر می‌رود.

وی به ساماندهی شرکت‌های مهندسین مشاور اشاره کرد و گفت: : باید اثر تهدیدات بر زیرساخت‌ها شناسایی شود تا متناسب با آن برنامه‌ریزی شود و در سازمان پدافند غیرعامل با نگاه دشمن شناسی با موضوعات برخورد می‌شود.

پور برات با بیان اینکه سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی برنامه‌های فنی و مهندسی مورد توجه است افزود: مصون‌سازی کشور با رعایت الزامات فنی و مهندسی انجام می‌شود.

معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور انجام مطالعات فنی و زیست محیطی در حوزه پدافند غیرعامل را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: چرخه پدافند غیرعامل چند مرحله دارد اولین مرحله این است که هر مسئول باید اثربخشی زیرساخت‌های حوزه خود را بشناسد.

وی شناسایی تهدید را دومین مرحله عنوان و خاطرنشان کرد: شناسایی میران تهدید باید مورد توجه باشد و باید تحلیل رویکرد انجام شود.

وی با بیان اینکه باید سناریو پایه تهدید نوشته شود تصریح کرد: تهدیدات به سه بخش نرم و سخت و نیمه سخت تبدیل می‌شود و باید به روش علمی به مبارزه با آن‌ها بپردازیم.

معاون فنی سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه پدافند غیر عامل باید در تمام حوزه ها مورد توجه باشد تصریح کرد: ماهیت تهدیدات امروز تغییر کرده و علمی و فن آورانه شده‌اند و تهدیدات دو بخش طبیعی و غیر طبیعی تقسیم می‌شوند.

پور برات با اشاره به تهدیدات غیر طبیعی گفت: در بخش غیر طبیعی تهدیدات عمدی و خصمانه با نگاه دشمن‌شناسی مورد توجه است.

وی تهدیدات سایبری امنیتی و نظامی و اقتصادی در این بخش را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در تمام این بخش‌ها باید برنامه مناسب تدوین شود.

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

14 آبان 1394

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد