دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
مشاوره و هدایت شغلی

مشاوره و هدایت شغلی

asr872zc3

وجدان کاری ، تعهد و مسئولیت در کسب و کار
اگر قصد راه اندازی کاری را دارید پیش از همه اطمینان حاصل کنید که  این تنها ، انتخاب شماست. اگر فکر میکنید بعلت بیکاری و از روی ناچار ی دست به کاری میزنید،انتظار موفقیت چندانی نداشته باشید.برای موفقیت اشتیاق فراوان به کار ضروری است.
شروع کسب و کار کوچک مستلزم گوش دادن به سخنان دیگران و آموختن نکات بسیار مهمی از آنها است .
حداقل در آغاز کار بیش از آنکه  نوآور باشید ، مقلد خواهید بود. البته بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک نمیتوانند این واقعیت را بپذیرند. انها میخواهند مسئول کار خود باشند  همچنین ایده های بسیاری دارند  و اغلب  تعداد این ایده ها بسیار زیاد است. آنچه در موفقیت دیگران موثر بوده  و شیوه  کاری انها را کشف کنید .ارزشش را دارد.
حداقل در آغاز کار باید از کار دیگران تقلید کرد. کسب و کار عبارت است از تشخیص نیاز مشتری و انجام اقدامات لازم برای نیاز بازار کار ، بنابراین لزوم تطبیق یافتن مشاغل با نیاز مشتریان کاملا احساس میشود.
نکاتی برای تفکر بیشتر :
در زمینه کاری خود چه کسی را بیشتر تحسین میکنید؟
به نظر شما کدام شرکتها عملکرد بهتری دارند؟
آیا از اشتباهات خود عبرت میگیرد؟
وجه تمایز خدمات خوب و بد چیست؟
آیا برای موفقیت در کار داشتن مدرک تحصیلی حتما لازم است؟
اگر به مبانی عملکردی که این مقاله ارایه می شود عمل کرده وضمن کمک به دیگران زندگی خود را در جهت بهبود شرایط طرح ریزی کنید بی شک به موفقیت های  عظیمی دست خواهید یافت .
مردم شمارا دوست خواهند داشت.
احترام و اعتماد مردم را جلب خواهید کرد.
انها با خریداری کالا های شما به پیشرفتتان کمک خواهند کرد .
این همه موجب افزایش  در آمد شما خواهد شد .
در نتیجه امیدوار و با نشاط خواهید بود .
دوست دارید برای چه کسانی کار کنید؟ترجیح میدهید اجناس مورد نیازتان را از کجا خریداری کنید؟دوست دارید چطور با شما رفتار شود؟
شما نیز بعنوان یک کارمند یا فردی که در طول عمر خود همواره به خرید اجناسی اقدام کرده و خواهید کرد .  مطمئنا اطلاعات زیادی در مورد کسب و کار،طرز رفتار مناسب با کارمندان و مشتریان در اختیار دارید.  به هر مطلبی در این مورد بر خوردید،به آن گوش فرا دهید، آن را خوانده یا تکثیر کنید.
ذهنتان را به روی فرصت هایی که به شناخت قابلیت هایتان مربوط میشوند باز کنید.زندگی معلم شماست .اگر کمی دقت و هوشیاری به خرج دهید فهمیدن دلیل پیروزی افراد کامیاب و دلیل شکست افراد ناموفق کار سختی نخواهد بود.
چه نوع سبک زندگی را برای خود می پسندید؟ آیا به ماجرا جویی و عملگرایی علاقمند هستید؟ آیا دوست دارید تا جایی که امکان دارد از زندگی هیجان انگیزی که خداوند برایتان مقدر ساخته استفاده کنید ؟
صاحب فکر بودن ،از هر خطری استقبال کردن ، آموختن و تطبیق دادن خود با شرایط از عواملی هستند که شما را از دیگران متمایز میکنند. پس همین روش را ادامه دهید.
به خاطر داشته باشید اکثر مردم عادت محور هستند و یک جریان کاری یکنواخت را هر روزه تکرار میکنند.
آیا این سبک زندگی را دوست دارید؟ چه کسی چنین انتخابی خواهد کرد؟
میخواهید آنقدر پول به دست آورید که به راحتی زندگی کنید؟ مشکلی نیست امکان موفقیت وجود دارد . میخواهید آنقدر پول به دست آورید که به کسانی که دوست دارید هم کمک کنید؟ مشکلی نیست  راه موفقیت باز است .
میخواهید آنقدر پول به دست اورید که به نیازمندان هم کمک کنید ؟ مشکلی نیست موفق خواهید شد .
میتوانید تنها طی چند سال به یک موفقیت مالی دست یابید .وضعیت مسکن،اتومبیل شخصی و نحوه گذراندن اوغات فراغت تان را تا حدود بسیاری بهبود بخشیده ؛ و برای چند دهه همسر و فرزندان تان را از لحاظ مالی تامین کنید به همراه انواع سرگرمی هایه دلخواه تان پرداخته و به رفاه افراد محتاج کمک کنید،ودر نهایت نیز ملک نسبتا بزرگی را از خود به ارث بگذارید .این امور در شرایط عادی خیلی سخت به نظر می رسند.
اما این نوع و سبک زندگی شایسته  و مناسب شماست. در واقع موضوع اصلی این است که مبانی عملکرد فردی بهترین جنبه های شخصیت را شناسایی و تقویت میکند.
تولد در خوانواده های اصیل خوب است اما شرط لازم نیست .
ورود به دانشکده ای عالی خوب است اما شرط لازم نیست.
به دست آوردن شغلی از لحاظ  موقعیت اجتماعی در سطح بالایی قرار داشته باشد خوب است ولی شرط لازم نیست .
ایا مایل به کسب مدارج بالای تحصیلی هستید؟
دکترای واقعی ما در این زمینه هاست :
۱-ارایه خدماتی که مورد تقاضای بازار است،نیاز سنجی بازار کار
۲-برقراری روابط دوستانه با مشتریان از آن جهت که پول دست مشتری است.
۳-تلاش در جهت یادگیری مداوم و بهبود وضعیت خویش.
ضرورت برقراری ارتباط دوستانه از ان جهت است که پول دست مشتری است و فروشنده برای به دست آوردن ان به او نیازمند است .
هدف شما از برپایی و پیگیری کسب و کار ، کسب درآمد است.در صورت کار کردن برای فرد دیگری نیز از روء سای خود انتظار خواهید داشت  که ارزش کارتان را درک کرده و متناسب با آن ارتقای شغلی و افزایش درامدتان را لحاظ کنند.هدف هر چه که هست برای رسیدن به ان برنامه ریزی کنید تا محقق شود.
در صورت عدم تحقق انچه در بالا گفته شد باید به دنبال محل کاری باشید که در انجا از کارتان قدر دانی شود یا اینکه در انجا ارزش کارتان را بشناسند.
زندگی کوتاه است پس لحظات را غنیمت شمارید. این جمله را با خود تکرار کنید.
نوع شغل مهم نیست بلکه چگونگی انجام آن مهم است. اگر این روش را دنبال کنید به گنجینه بزرگی دست خواهید یافت . مبانی عملکرد، راهنمای شما هستند و خواهید دید که با جستجوی سر نوشت ،اتفاقات جالبی رخ خواهد داد ؛
-مشتری ها به شما روی خواهند اورد
-در کارتان موفق خواهید شد و مسیر  واقعی زندگی خود را پیدا خواهید کرد .
این ایده ال قابل دست یابی است.دیگران نیز بی شک از تغییرات صورت گرفته متعجب شده و خواهند پرسید چه معجزه ای رخ داده است؟ چگونه به این موهبت عظیم دست یافته اید ؟
قدرت مبانی عملکرد را در اختیار بگیرید چرا که از آن شماست.وقتی هم دیگران در مورد چگونگی روشتان  می پرسند یک نسخه از مقاله را به آنها بدهید.
مبانی عملکرد از این قرارند؛
بدانید که مهربان ،بخشنده، دقیق ،مشوق دیگران و شنونده خوبی هستید،با هنر خندیدن آشنا بوده و با دیگران نیز مشورت می کنید. دقیقا همینطور است .با پیروی کردن از این اصول به انسان دیگری تبدیل می شوید.ناپلئون هیل ،نویسنده بزرگ موضوعات مربوط به انگیزه تخمین میزند تنها ۱درصد خوانندگان کتابش با عنوان (فکر کنید و ثروتمند شوید) توصیه های ارایه شده در کتاب را واقعا اجرا میکنند.۹۹درصد بقیه همچنان به روش قبلی خود ادامه می دهند و راه های ساده،راحت،شناخته شده وقابل پیش بینی را انتخاب میکنند. یکی از مشخصات افراد بسیار موفق این است که از شکستها و مشکلات درس گرفته و از آنها برای حرکت به جلو استفاده می کنند.این رویه ممکن است بارها با برداشتن گامهایی بلند و کوتاه ، تکرار شود ، چرا که دست یابی به استقلال مالی کار آسانی نیست اما امکانپذیر است و خیلی ها بدون اینکه تمام عمر خود را کار کنند به  این موفقیت دست می یابند.
-بسیاری از افراد چندان کار نمی کنند و فعالیت انها کمتر از سطح استاندارد است.این ها افرادی هستند ه از طریق همکاری با دیگران فرصت افرینی می کنند. کار آافرینی نوعی استعداد و توانایی قابل شناسایی و گسترش است. کار افرین شدن شما را خوشبخت تر یا شادتر نخواهد ساخت . در حقیقت تاثیر حاصل از این امر کاملا برعکس است .دقت کنید ثروت فساد پذیر است ،پس با دقت و هوشیارانه قدم بردارید تا از افرادی باشید که با اصول عملکردی اشنا هستند.
-تنها تو و  اشتیاقی به انجام کار مهم است.قوی باش.هر روز از روز پیش بهتر عمل کن .بیشتر ببخش و کمتربخواه. از این رو پیداست اگر فردی قابلیت کار افرینی داشته باشد میتواند به گزینه های بسیاری برای شغل خود فکر کند.او میتواند مستقل کار کردن را انتخاب کند و محیطی  ایجاد کند که امور مادی و معنویش با مهارتها و فعالیتهای او در ارتباط مستقیم باشد. اگر او مانند یک کار آفرین فکر کند میتواند آینده اقتصادی خود را به خوبی کنترل کند.
-همواره به نیاز مشتریان توجه داشته باشید.
-کار آفرینان به ندای قلبشان گوش می دهند.
-بیش از نیمی از مشاغل جدید در همان سال اول با شکست روبه رو می شوند.
-تعهد به ادامه تحصیلات ضامن موفقیت است.
– زمان،سرمایه شماست.
همانطور که دیدیم جرج میتوانست با ادامه شغل دولتی اش زندگی خود را در سطح متوسط ادامه دهد و هر ماه حقوق خود را دریافت کند.همچنین امکان مزایای باز نشستگی و استفاده از اوقات فراغت در روز های تعطیل نیز برایش وجود داشت .
جدا از این، مسائلی نظیر سابقه شغلی و تامین مالی خانواده ،موضوعاتی هستند که می توانستند تصمیم به رها کردن شغل ثابت را برای جرج سخت کنند. احتمالا جرج کاملا در گیر این شغل ثابت شده است و هیچ راه گریزی از آن ندارد.اما نباید از این حقیقت غافل شد که جرج فردی خطر پذیر است ،کسی که ایده های خوبی دارد و از کار سخت لذت می برد.او قهرمان پایبندی به مبانی عملکرد است. فرد با راه اندازی یک شرکت حمل نقل ظرف مدت چند سال ثروتمند خواهد شد که بتواند به راحتی کار دولتی اش را ترک کند.جنبه مثبت تاسیس شرکت این است که وی رئیس خود بوده و اختیار منابع مالی را بدون محدودیت در دست خواهد داشت.وجه منفی آن پذیرفتن خطرات،اتخاذ عمل و پذیرفتن مسئولیتهای کار است و شما نیز اگر بخواهید مانند جرج عمل کنید باید این احتمالات را در نظر بگیرید. این موضوع به اتکاء به نفس شما بر می گردد.چرا که هیچ کس قدم جلو نمی گدارد تا مبلغ مورد نظر شما را در اختیارتان بگذارد.مگر اینکه دلیلی برای مشارکت با شما داشته باشد. پس باید محصول یا خدمتی ارایه دهید که از قیمت رقابتی برخوردار باشد و علاوه بر این با مشتریان نیز باید یک برخورد مناسب و در خور توجه داشته باشید. زیرا یکی از راه های ضروری رسیدن به هدف میباشد.همچنین لذت بخش ساختن تجربه خرید برای مشتریان جهت جلب نظر انها  تضمین خرید آتی آنها و کسب اطمینان از این نکته مهم که لازم نیست بار ها برای کسب و کارتان تبلیغ کنید ضروری است. در واقع هدف شما از راضی نگهداشتن مشتریان این است تا پس از خرید ، محصولات تان را به دیگران معرفی کنند.پس به نفع هر دو طرف عمل کنید و با ارائه کالا و خدمات مناسب از نتایج سودمند آن بهرمند شوید. آما، ایا میتوانید پیش از پایان داستان جرج ، به مواردی غیر از ترک کار های  غیر اداری توسط او اشاره کنید و بگویید برای ارتقای وضعیت کاری خویش چه کار هایی میتوانست انجام دهد؟ شاید فک کنید که بهتر بود کار خود را رها نمیکرد و با عضویت در اتحادیه رتبه خود را بالا می برد و از مزایای آن استفاده می کرد. از سوی شاید روابط خود را با افراد  با نفوذ گسترش میداد میتوانست شغل بهتری در همان اداره بدست آورد.
کسی که به مبانی عملکرد اعتقاد دارد از خود می پرسد ؛ برای یهبود زندگی خود و خوانواده ام انجام چه کار هایی لازم است ؟ مهمترین درسی که از داستان جرج میگیریم این است؛ که خواستن توانستن است .اگر او انتظار بیشتری از زندگی اش داشته باشد باید راهی پیدا کند.
-آیا انچه لازمه موفقیت است را در اختیار دارید ؟
-آیا انچه لازمه استقلال مالی است را در اختیار دارید ؟
بخاطر داشته باشید اولین مانعی که باید از سر راه خود بردارید کنار آمدن با نظرات منفی و رفتار های تمسخر آمیز افرادیست که کار شمارا قبول ندارند. بله باید بپذیرید که وارد شدن در چه حیطه هایی برایتان سودمند است تا بتوانید دست به عمل بزنید.در حقیقت هرچه بیشتر تلاش کنید حمایت دیگران  از کسب و کار مخاطره آمیزتان کمتر میشود. از سوی دیگر اگر از کاری کاملا نا امید شوید و خود را بازنده نشان دهید ،بیشتر تشویق تان کرده و همه ایده هایتان را عالی می شمارند. ممکن است در وضعیت فعلی دست از کار کشیده و تصمیم گیری و انجام عمل را به وقت دیگری موکول کنید.در حقیقت این ذهنتان است که شمارا از حقیقت باز می دارد. اما بخاطر داشته باشید که یک کار آفرین می پذیرد ممکن است اشتباهاتی در کار رخ دهد. پس تردید نکنید ،ممکن است دچار اشتباه شوید .همچنان که راهکار های کسب و کار جدیدتان را می آموزید و آن را بهبود می بخشید زمان و هزینه ای را از دست میدهید که ممکن است میزان ان هم زیاد باشد  اما میتوانید از تجارب به دست امده استفاده کنید . بنابراین مرتبه بعدآگاهانه عمل خواهید کرد نمیتوان با تعلل کردن و منتظر فردا نشستن زندگی را فعالانه و صحیح اداره کرد چرا که همواره فردا هایی وجود دارند. ما فقی یک بار زندگی میکنیم .پس با پافشاری کردن در کارها موفق شوید و شیوه تفکر مستقل را بیاموزید.در این راه مطمئنا به دنبال مربیانی خواهید گشت و مایلید افرادی را مانند خود بیاید که به هدفشان رسیده یا طرح و برنامه ای شبیه شما دارند .همچنین افرادی هستند که در شرایط شما بوده اند  و آنچه را شما در صدد انجامش هستید ،صورت داده اند و باید به سخنانشان گوش دهید. برای هر شرایطی آماده باشید . باید سر سخت باشید زیرا ممکن است کسانی که به آن ها اعتماد میکنید  یا به طور اتفاقی در جریان طرح هایتان قرار میگیرند  نظرات مثبت یا منفی خود را صراحتا ابراز کنند.آنها ممکن است مطلع بوده و شاید هم اطلاعات زیادی در مورد پرسش های شما نداشته باشند.همچنین ممکن است از کار شما استقبال کنند و یا اینکه نظرات خاص خود را  داشته باشند. حتی اگر اطلاعات کمی در مورد شما و هدفتان داشته باشند  بر اساس تجارب و احساسات شخصی خودتان شمارا راهنمایی خواهند کرد. انها ممکن است تصورات متفاوتی در مورد مشاغل داشته باشند. افراد بسیاری هستند که بدون داشتن اطلاعات  کافی در مورد مشاغل خود دست بکار می شوند.بسیاری نیز بدون تحقیق کافی در مورد شغل های مختلف حرفه  مورد نظر خود را انتخاب می کنند. تعداد بیشماری از دانشجویان  نیز وقت خود را برای تحصیل در رشته هایی تلف میکنند که علاقه کمی بدان دارند ممکن است افرادی با قصد و نیت خوب که اطلاع زیادی در مورد موضوع بحث ندارند راهنمایی های دلسوزانه و صادقانه ای به شما ارائه دهند شاید هم عمر خود را بر سر تحقق انجام ایده های فرد دیگری تلف کنید و از دنبال کردن هدف اصلی خود باز بمانید احتمال دیگر این است که از قبول راهنمایی افراد احساس پشیمانی کرده و از اینکه جرات پذیرش خطر را نداشته اید تاسف بخورید.در این صورت با گذشت ده سال بجای اینکه طراح جواهرات باشیدبه کار دیگری مشغول شده اید ممکن است فردی به طراحی جواهرات علاقه داشته و از مهارت ها ، استعداد ها و راهنمایی های لازم نیز برخوردار باشد و بخواهد در اینده جواهر ساز معروفی شود . چرا شما چنین دید گاهی نداشته باشید؟
متکی به نفس باشید.
خودتان در مورد شغلتان تحقیق کنید.
چرا که این زندگی متعلق به شماست. در جریان  تحقیق و برسی  در خواهید یافت که توصیه ها و پیشنهاد دیگران خوب و سودمند هستند.
زندگی کوتاه است. مستقل باشید و خودتان تصمیم بگیرید.لازم نیست دیگران شما را در مورد علایقتان راهنمایی کنند.
به ندای قلبتان گوش کنید و کار را از همین امروز شروع  کنید .
بسیاری از افراد صادقانه به شما توصیه میکنند که از راه اندازی کسب و کار های کوچک خود داری کنید چرا که معتقدند درصد ریسک این مشاغل بسیار بالاست .البته حق با آنهاست ، حدود ۵۵ درصد تمامی مشاغل کوچک جدید در همان سال اول شروع به کار با شکست روبه رو میشوند .
اما باید داستان لیوانی که تا نیمه پر است را هم بخاطر داشت.انسان خوش بین نیمه پر لیوان را میبیند و انسان بد بین تنها به نیمه خالی لیوان توجه میکند . شاید کار آفرینی که با دیدگاهی خوش بینانه به دنبال نکات مثبت یک کسب و کار است بپرسد نظرتان در مورد اینکه ۴۵ در صد مشاغل کوچک در سال اول راه اندازی موفق میشوند چیست؟
با استفاده از مبانی عملکرد ،توجه به  نیاز مشتریان ،میل به یادگیری ،تمایل به کار سخت و . . .
ایا شک دارید که میتوانید ۴۵ درصد موفقیت کار را از آن خود کنید؟
حتی در بدترین شرایط هم کار افرین متضرر نمیشود چرا که میداند هر گونه تلاشی  را برای تحقق رویا هایش انجام داده است البته فردا روز جدیدی است و شما میتوانید با تلاش به هدف خود برسید
پس بدانید :
اگر برای شخص دیگری کار میکنید آینده مالی تان  در دست او خواهد بود
اگاهی از وضعیت شغلیتان یک امر ضروری است .
اگر احتمال میدهید که کسب و کارتان با شکست روبه  رو شود همواره چند انتخاب و راهکار خروج از آن را نظر داشته باشید و در صورت این احتمال اماده اتخاذ  تصمیم مناسب باشید.
اگر خطر شکست کسب و کار قریب الوقوع است فورا دست بکار شوید.
نشانه های هشدار دهنده ی بسیاری وجود داشت که لورا آنها را نادیده گرفت و اکنون احتمالا همراه دیگر کارمندان اخراج شده ، درنهایت ناباوری به آنچه رخ داده می اندیشد.کار کردن برای دیگران به این معناست که تحت سلطه ی دیگری قرار دارید پس حتی اگر کارمند معتبرترین شرکتها و ادارات هم باشید پیش بینی آنچه رخ خواهد داد غیر ممکن است.علت موفقیت کارآفرینان و شکست برخی دیگر چیست؟
شروع یک کسب و کار جدید نیازمند اختصاص انرژی و زمان بسیار است.
بعلاوه بسیاری از مشاغل کوچک جدید نیازمند سرمایه اولیه زیادی هستند و اغلب ضمانت شخصی خودتان نیز برای برعهده گرفتن خسارات احتمالی لازم است.
آیا شما حاضرید پس انداز خود را به خطر بیاندازید؟
آیا حاضرید ۸۰،۶۰ و یا ۱۰۰ ساعت در هفته کار کنید؟
آیا معتقدید که برای پیشرفت کار از هیچ تلاشی فروگذار نخواهید کرد؟
متاسفانه بسیاری از مالکان کسب و کارهای کوچک جدید دچار این توهم می شوند که نباید از کمک دیگران بهره مند شوند و فک میکنند هرچه انجام می دهند درست است.اما حقیقت این است که دنباله رو بودن گاه عاقلانه ترین راه ممکن بسوی موفقیت است.
اجازه دهید دیگران از راه آزمون و خطا به روش مناسب برسند و شما را از فرمول نهایی بهرمند سازند.این کار به هیچ وجه نادرست نیست.برعکس بسیار عاقلانه است. از روش هایه موفقیت آمیز تقلید کنید. آغاز کسب و کار کوچک تنها  به خواسته شما محدود نمی شود.بلکه تقاضای بازار هم در آن دخالت دارد . بنابراین برای اغاز کارباید دیدگاهی واقع بینانه داشت . با افرادی که مشاغلی شبیه به کسب و کارتان دارند صحبت کنید و از آنها بپرسید که راه اندازی کارشان چه مدت به طول انجامیده است؟ مطمئنا نخواهند گفت :ظرف یک تا دو ماه راه اندازی کار در آمد بسیاری کسب کردم و به بهترین تعطیلات عمر خودم رفتم. افراد گاه هدف درستی از کسب و کار ندارند .بنابراین با شکست روبه رو میشوند. کسب و کار عبارت است از  تشخیص نیاز مشتری و انجام اقدامات لازم برای رفع آن،بنابراین لزوم تطبیق یافتن مشاغل با نیاز مشتریان کاملا احساس میشود. کار آفرین باید کاملا انعطاف پذیر بوده و از ذهن بازی برخوردار باشد.همچنین کنترل و بررسی نظرات مشتریان ضروری است تا از عملکرد کسب و کار ، لزوم حذف یا اضافه کردن محصولا،خدمات و نظرات اطمینان حاصل شود.صبور باشید کسب و کار جدید شما براساس نیاز مشتریان شکل خواهد گرفت پس نگران نباشید آنها نسبت به کار شما عکس العمل مثبت یا منفی نشان خواهند داد و این عکس العمل در هر حال شمار را برای بهبود کسب و کارتان یاری می دهد.کارآفرینان موفق همواره به نظرات و علایق مشتریان توجه دارند.
به خاطر داشته باشید که خریدار محصول یا مصرف کننده خدماتی که ارایه می دهید بطور غیر مستقیم در باز پرداخت قرضها و صورتحساب ها به شما کمک میکند و راه را برای ثروتمند شدنتان باز میکند.نهایت تلاش تان را بکار بگیرید و شعار کمپانی Gucci را مدنظر داشته باشید قیمت ها به زودی فراموش میشوند اما کیفیت هر محصول سالها در ذهن افراد می ماند.
سخن آخر آنکه کارآفرین باید نسبت به فراگیری موضوعات جدیدی که به کسب کار مربوط می شود،متعهد باشد.
مجنمع اموزشی ایستا با توجه به برگزاری دوره های پروژه محور و به پشتوانه تجربه فعالیت های طراحی و اجرایی و خود نمایی در پروزه های مختلف عمرانی و ساختمانی در دوره های آموزشی و مهارتی خود حداقل ۱ ساعت را به مسایل مربوط به کار افرینی و هدایت شغلی برای فراگیران می پردازد و برای این امر از مدرسان با تجربه های اجرایی فراوان در زمینه مشاغل فنی و مهندسی و کار افرینی بهره میبرد و این یکی از ویژگی های این مجتمع به شمار می اید و از این حیث حداقل در سطح استان منحصر به فرد می باشد.

 

دانلود کتاب الکترونیکی کارآفرینان چه کسانی هستند؟  برای دانلود اینجا کلیک کنید.

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

24 آذر 1393

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت