دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
لوگو (رله های قابل برنامه نویسی) – بخش برق(دپارتمان فنی و مهندسی)

لوگو (رله های قابل برنامه نویسی) – بخش برق(دپارتمان فنی و مهندسی)

دورهMini Plc  ، لوگو (رله های قابل برنامه نویسی):       
هدف:
در صنعت، اهمیت اتوماسیون صنعتی با استفاده از کنترل کننده های قابل برنامه نویسی همچونPLC ویاMINI PLC بر همگان روشن است، باتوجه به اینکه در پروسه های صنعتی به مواردی برخورد می کنیم که تعداد ورودی وخروجیها زیاد نیاز نمی باشد لذادر اینگونه موارد می توان ازLOGO که از سال ۱۹۹۶ وارد بازار جهانی شده است وبه دلیل مدیریت ساده و کاربری فوق العاده،وقیمت نازل که پیشرفت چشمگیری را در مهندسی برق واتوماسیون صنعتی بوجود آورده استفاده نمود.
توانایی:
شناسایی ماژول اصلی،ماژول تغذیه،کارتهای افزایشی دیجیتال وآنالوگ،کارتهای حافظه ،کابل ارتباطی ومنوهای اصلی وبرنامه همراه باتنظیمات مربوطه.تحلیل مدارات صنعتی وبرنامه نویسی کلیه مدارات صنعتی همراه بابررسی برنامه های کاربردی وبررسی دستورات پیشرفته (تایمرها،فلیپ فلاپ،کانترها، Soft key – shift register-Message texts ودستورات آنالوگ همراه بامثالهای کاربردی درصنعت.
کاربرد:
۱- کنترل هوشمند امکانات حمل و نقل از جمله نوار نقاله ها، با لا بر ها۲- سیستم نورپردازی هوشمند۳- کنترل هوشمند درب هاودروازه هاوسیستم آبیاری مزارع وباغچه ها۴- نمایش علائم کنترل ترافیک و پنل ها۵- تهویه هوای هوشمند و مدیریت انرژی۶- کنترل هوشمندماشینهاازجمله شیرها،پمپ ها،موتورها،کمپرسورها۷- سیستم های اندازه گیری سطح.

۱-۲۹-۲۰۱۵ ۲-۴۷-۵۹ PM

دوره درایو(Driver):
هدف:
درایوها می توانند موتور را به طور نرم و کاملا کنترل شده استارت و استپ کنند و زمان استارت و استپ را  می توان به دقت تنظیم کرد درایوها قادرند دور موتور را ازصفر تا چندین برابر دور نامی موتور و به طورپیوسته تغییردهند . تنظیم دور الکترو موتورها در کاربرد های زیادی منجر به صرفه جویی انرژی می گردد.
توانایی:
روشهای کنترل سرعت به طریق کنترل ولتاژ –  کنترل جفت قطب –  فرکانس-  کنترل همزمان ولتاژ فرکانس. شناخت پارامترهای مهم موتور جهت جاگذاری در دستگاه.شناسایی انواع درایورها و سافت استارتر.بررسی پارامترهای مهمی همچون توان – فرکانس – جریان – شیب افزاینده –شیب کاهنده.بررسی ساختمان یک کنترل کننده دور موتور.بررسی تنظیمات سریع و ساختمان یک کنترل کننده دور موتوروانواع پانل و push button.
کاربرد:
درایوها جریان راه اندازی کشیده شده از شبکه را به میزان زیادی کاهش می دهند ،به طوری که این جریان خیلی کمتر از جریان اسمی موتور است توانائی درایو در استارت و استپ نرم موجب کاهش قابل ملاحظه تنشهای مکانیکی در کوپلینگها و سایر ادوات دوار می شود. مزایای استفاده از کنترل کننده های دور موتور در صرفه جویی مصرف انرژی در کاربرد هایی نظیر فنها ، پمپها ، کمپرسورها و دیگر محرکه های کارخانه ها در سالهای اخیر کاملا مستند سازی شده است . جریان کشیده شده از شبکه در هنگام راه اندازی موتور با استفاده از درایو کمتر از ۱۰ درصد جریان اسمی موتور است .

۱-۲۹-۲۰۱۵ ۲-۴۹-۱۵ PM

دوره روشهای راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز:
هدف:
دوره راه اندازی  و کنترل انواع الکتروموتورهای القایی سه فاز و تکفاز با استفاده از کلیدها بخصوص کلیدهای الکترومغناطیسی یا کنتاکتور،  وشناسایی المانهای مربوطه همیشه جزء آیتمهای مهم و اساسی در صنعت میباشد ، که میتواند تحلیل واجرامدار فرمانهای ساده یا اتوماتیک ویا بسیار پیچیده ترکیبی  را امکان پذیر سازد.
توانایی:
بررسی موتور سه فاز قفس سنجابی و ساختمان داخلی –اتصالات  ستاره مثلث – مدار فرمان و قدرت .وشناسایی کنتاکتور – بررسی و تحلیل مدار قدرت و فرمان از یک محل و دو محل – رله over load- شناسایی ساختمان داخلی فیوزها همراه باکلاس بندی آنها فیوزها و شستی دوبل – لیمیت سوئیچها – پدال-چراغهای سیگنال. بررسی و اجراء مدارات پر کاربردمثل یکی پس ازدیگری،یکی بجای دیگری،انواع چپگردراستگرد،ستاره مثلث نوع اول ودوم وچپگردوراستگردستاره ومثلث نوع اول ودوم .بررسی واجرا سیستمهای ترمز.بررسی واجرا الکتروموتورهای دوسرعته (سیم پیچ مجزا ودالاندر).
کاربرد:
شناخت انواع موتورها براساس استاندارد در هرکاری و در هر زمانی به ما این امکان را میدهد که بهترین استفاده را از امکانات ببریم و اگر بتوانیم با توجه به مشخصات موتور و شبکه ، اتصالات مختلفی را انجام دهیم راندمان خوبی خواهیم داشت و این مهم توسط کنتاکتورکه نیروی مکانیکی خود رااز انرژی الکتریسیته دریافت میکند ،بدست می آید که با وجود تکنولوژیهای جدید نرم افزاری همچنان جای خود را صنعت حفظ نموده است. طراحی ،عیب یابی وبستن مدار سه عامل بسیار مهم در مهارت یک فرد میباشد.

۱-۲۹-۲۰۱۵ ۲-۵۰-۲۹ PMدوره  سنسوریک:
هدف:
المان حس کننده ای که کمیتهای فیزیکی را به کمیتهای الکتریکی آنالوگ یادیجیتال تبدیل می کند.هر کمیت فیزیکی معین را که باید اندازه گیری شود به شکل یک کمیت دیگر تبدیل می کند(تغییر می دهد) که   می تواند پردازش شود.سنسور از کلمه لاتین  sensorium،به معنی توانائی حس کردن یا sense به معنی حس، برگرفته شده است.
توانایی:
شناسایی انواع سنسورها و گروه بندی کلی برحسب تماس و مزایای هر گروه ومکانیزم آنها.بررسی پارامترهای مهم همچون(فاصله ها –ولتاژ ها- حفاظتها-سرعت عملکرد- جریان –تعدادسیمها. تشریح ساختار، عملکرد و کاربرد سنسورهای القایی، خازنی، نوری، التراسونیک ، فیزیکی در صنعت. سیم بندی سنسورهای دو سیمه – سه سیمه – چهار سیمه – پنج سیمه ( AC-DC ).بررسی مدار ترتیبی-مدار تبدیلی – تغییر جهت – تبدیل توان – تغییر دوربااستفاده ازسنسورهای ذکرشده.
کاربرد:
سنسور بخشی از اجزای جدا نشدنی حلقه فیدبک در سیستم های حلقه بسته و جزء لاینفک دستگاه کنترل اتوماتیک است که اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم را به واحد کنترل ارسال میکند از منظرمهندسی ابزار دقیق ، اولین بخش از وسیله اندازه گیری که مستقیماً باکمیت مورد نظر در ارتباط است و هرلحظه تغییرات حاصله در آن را اندازه گرفته و پاسخ مناسب می دهد.
سنسورهای بدون تماس بویژه انواع خازنی، القایی و اولتراسونیک آن کاربرد بسیار وسیعی در سیستم های صنعتی دارند، فرکانس سوئیچینگ بالا،پاسخ فرکانسی مناسب و قابلیت استفاده در محیط های سخت کاری بدلیل نداشتن کنتاکت مکانیکی، اصلی ترین مزیت این سنسورها ست. که را ه را برای استفاده وسیع در صنعت و روباتیک هموار می کند.
۱-۲۹-۲۰۱۵ ۲-۵۱-۱۰ PM

 

 

۱-۲۸-۲۰۱۵-۹-۱۷-۰۳-AM

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

09 بهمن 1393

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت