دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
شش گام برای ساخت برند شخصی موفق

شش گام برای ساخت برند شخصی موفق

هدف از ساخت برند شخصی همانند ساخت برند برای یک محصول، تعیین ویژگی‌ها و نشان دادن وجوه تمایز است. روند کلی آن از تعریف گرایش یا مشخص کردن تخصص، شناسایی موقعیت خود و رقبا و مدیریت جنبه‌های مختلف برند تشکیل می‌شود. در ادامه شش گام اصلی برای ساخت برند شخصی موفق را می‌خوانید.

شش گام برای ساخت برند شخصی موفق

نداشتن استراتژی مشخص و انجام ندادن تحقیقات کافی دو مشکل اصلی در روند ساخت برند شخصی‌اند. از قدیم شنیده‌ایم که می‌گویند: «آماده، هدف، آتش» اما در این مورد معمولا این طور عمل می‌شود: «آتش، آماده، هدف»! تا حدی طبیعی است که هنگام هیجان زیاد به طور مستقیم وارد عمل شوید و مقدمات را فراموش کنید اما برای رسیدن به نتایج عالی بهتر است ابتدا زمینه را مهیا کرده و مقدمات را فراهم کنید. ساخت برند موفق ارزش وقت گذاشتن و انجام مواردی که در ادامه به آنها اشاره شده است را دارد.

 قدم اول: علایق خود را مشخص کنید

به طور واضح و مشخص هدف‌های خود را تعریف کنید. آیا می‌خواهید به عنوان بهترین هنرمند یا طراح با گرایشی خاص شناخته شوید؟ قصد دارید مدیر خلاقیت یک آژانس تبلیغاتی مشهور و معتبر شوید؟ شاید بخواهید متخصص بازاریابی و فروش محصولات شوید. مشخص کنید که به کدام یک علاقه‌ دارید، می‌خواهید در کدام زمینه فعالیت کنید و متخصص شوید.

 قدم دوم: در مورد مسیرتان تحقیق کنید

کسانی که پیش از شما وارد این مسیر شده‌اند و فعالیت کرده‌اند چه کسانی هستند؟ چه چیزی می‌توانید از برندهای شخصی حوزه کاریتان بیاموزید؟ رقبای اصلی‌تان را بشناسید و بررسی کنید که چه کاری برای ارتقا برند خود انجام می‌دهند.

قدم سوم: ویژگی یا مشخصه برند شخصی خود را تعیین کنید

شش گام برای ساخت برند شخصی موفق

دوست دارید برند شخصی‌تان چه چیزی را نشان دهد و چه مفهومی از آن برداشت شود؟ دیگران شما را با چه صفتی به خاطر آورند و شما را در کدام حوزه متخصص بدانند؟

قدم چهارم موقعیت فعلی‌ خود را تشخیص دهید

در حال حاضر دیگران چه برداشتی از شخصیت حرفه‌ای شما دارند؟ بین موقعیت کنونی و شرایطی که قصد دارید به آن برسید چقدر فاصله است؟ برای تغییر آن، چه کاری باید انجام دهید، چه چیزهایی نیاز دارید و امتیازی که از این تغییرات به دست می‌آورید چیست؟

 قدم پنجم: نقشه خود را برای ایجاد یک برند شخصی موفق طراحی کنید

برنامه شما باید چیزی فراتر از شناخته شدن در شبکه‌های اجتماعی باشد. لازم است همه جنبه‌ها را در نظر بگیرید، درست مثل برندینگ یک محصول. طرح و برنامه برای ایجاد یک برند شخصی موفق باید شامل موارد محسوس و نامحسوس کاراکتر مورد نظر باشد، مانند نوع رفتار، صحبت کردن و ارتباطات کلامی و غیرکلامی.

قدم ششم: برند خود را مدیریت کنید

همه جنبه‌های برند شخصی خود را مدیریت کنید و از هماهنگ بودن آنها مطمئن شوید، سپس به طور مداوم آنها را تقویت کنید. برای مثال تصویر لینکدین شما باید با برندتان مطابقت داشته باشد. توییت‌ها و مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهید در مورد تخصصتان باشد. همچنین رفتارتان مطابق با شخصیتی باشد که می‌خواهید دیگران از شما در ذهن داشته باشند.

منبع: وب سایت هزار و یک بوم

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

12 دی 1396

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد