مهارت های پیشرفته و مهندسی دپارتمان نقشه برداری دپارتمان های فنی و حرفه ای
راندو چیست ؟

راندو چیست ؟

با سلام خدمت تمامی علاقمندان و دنبال کنندگان رشته معماری, در این بخش از مطالب مربوط به بررسی موضوع راندو کردن چیست ؟ می پردازیم . یکی از فرایند هایی که در معماری کاربرد زیادی دارد و آشنایی و تسلط داشتن بر آن لازمه ارائه طرح های خارق العاده و زیبا و حرفه ای است راندو در معماری است زیرا آنچه به یک طرح و ایده جان می بخشد و موجب به چشم آمدن آن میشود در اکثر موارد راندو است.

که راندو کردن با ابزارهای مختلف همچون راندو با ماژیک , راندو کامپیوتری , راندو با فتوشاپ , راندو با مداد رنگی و… رایج است .

مدت زمانی است که ارائه طرح های معماری همچون طراحی پلان ساختمان ها و سازه های مختلف بصورت دستی جای خود را به راندو کامپیوتری داده اند و با استفاده از کامپیوتر و نرم افزار های متعدد و پلاگین های متعدد همچون پلاگین وی ری vray و … به راندو کردن طرح ها می پردازند زیرا سرعت عمل و کیفیت و سادگی انجام کار با استفاده از نرم افزار ها همچون نرم افزار اتوکد autocad و نرم افزار معماری آرشیکد    archicad و … بیشتر و بهتر است و کاربران با استفاده از این نرم افزارها و پلاگین های کاربردی معماری برای تری دی مکس و سایر نرم افزار ها به طراحی و راندو بهتر و آسان تری می پردازند و مواردی همچون طراحی انواع سقف های پیچیده و … با استفاده از این نرم افزار ها بسیار بهتر انجام میشود .

راندو ( Render ) عبارت است از ارائه محصول نهایی به صورتی که بتوان با استفاده از راندو کردن به برقراری ارتباط بین مخاطب و طرح مورد نظر پرداخت . قرار دادن فیگور های انسانی و درختان متناسب با فضا و سایه افکنی و نور پردازی در راندو کردن و ارائه طرح هایی برای دکوراسیون داخلی و خارجی در راندو کردن میتواند انجام شود . در معماری و عمران طراح باید طرح خود را بصورت مشخص تر و بهتر برای مخاطب به نمایش بگذارد و طرح های اسکیسی خود و شیت بندی در معماری و … را بصورت بهتر و دقیق تر بیان کند از این رو طراحان برای این منظور به فن راندو تکیه میکنند . ویژگی هایی همچون اقلیم , بوم و زمان و … با راندو قابل بیان هستند . نقاشی با راندو متفاوت است در حقیقت در راندو کردن خطوط طراح تعیین کننده مرز های طرح هستند ولی در نقاشی رنگ ها این خطوط را ایحاد میکنند .

منبع : https://memari98.com/

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

03 دی 1399

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد