دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
بهترین آسمانخراش های ۲۰۱۵

بهترین آسمانخراش های ۲۰۱۵

بهترین آسمانخراش

شورای ساختمان های بلند و زیستگاه شهری (CTBUH) فهرست بهترین آسمانخراش های سال ۲۰۱۵ را در مناطق مختلف جهان که شامل آمریکا ، اروپا ، آسیا و اقیانوسیه و آفریقا و خاور میانه می شود را معرفی کرد . با آتروپاتن همراه باشید تا نامزدهای این لیست جذاب را به شما معرفی کنیم .

آمریکا

این برج پس از برج های دو قلوی تجارت جهاتی که در سال ۲۰۰۱ و در طی دو عملیات تروریستی با خاک یکسان شدند  ، به نوعی نماد جدید شهر نیویورک به حساب می آید . مرکز تجارت جهانی جدید در منهتن و در ضلع شمالی مکان برج های قبلی واقع شده است  با ۵۴۱ متر ارتفاع بلندترین برج نیویورک و همچنین قاره آمریکا به شمار می رود که در سال ۲۰۱۴ به بهره برداری رسید .

بهترین آسمانخراش

آسیا و اقیانوسیه

ساختمان CapitaGreen که در سنگاپور واقع شده و طراحی آن بر عهده شرکت toyo Ito and RSP Architects  بود ، موفق به دریافت این عنوان در قسمت آسیا و اقیانوسیه شد . این برج با ۲۴۲ متر ارتفاع در رده ۱۱ ام در میان آسمانخراش های سنگاپور قرار دارد .حدود ۵۵ درصد از نمای بیرونی این ساختمان پوشیده از گیاهان سرسبز است و همچنین شیشه های ان به نحوی طراحی شده اند که بهترین استفاده را از نور خورشید داشته باشند . بر روی سقف این ساختمان هم کانال های هلالی شکل مخصوصی قرار داده شده اند که به هدایت هوای تازه به درون برج ، عمل تهویه را به صورت طبیعی انجام میدهند .

بهترین آسمانخراش

اروپا

بهترین آسمانخراش قاره سبز که در شهر میلان قرار دارد بدون شک یکی از سبزترین برج های جهان است . ساختمان Bosco Verticale که نام آن به معنی جنگل عمودی است ، ۱۱۶ متر ارتفاع دارد و کل نمای بیرونی آن پوشیده از گایهان و درختان سرسبز است . در کل این ساختمان از ۴۸۰ اصله درخت با اندازه بزرگ ، ۲۵۰ اصله درخت با سایز کوچک و ۱۶۰۰۰ عدد بوته استفاده شدهاست که فضای بسیار دلپذیری را برای ساکنا آن فراهم می آورد .استفاده از این میزان درخت و گیاه ، علاوه بر ایجاد هوای مطبوع و تمیز ، باعث کاهش آلودگی صوتی نیز می شود .

بهترین آسمانخراش

خاور میانه 

بهترین آسمانخراش خاور میانه به انتخاب (CTBUH) برج Mohammed Bin Rashid در شهر ابوظبی است . این برج زیبا که توسط معمار مشهور یعنی بن فاستر طراحی شده دارای ۳۸۱ متر ارتفاع است که در مرکز شهر واقع شده و طراحی آن به گونه است که به خوبی در مقابل بادهای شدید منطقه مقاومت کند . این برج مسکونی از شیشه های مخصوصی سود میبرد که کاملا برای استفاده بهینه از انرژی خورشید طراحی شده اند و علاوه بر این مانع از گرم شدن بیش از حد برج نیز می شوند .

بهترین آسمانخراش

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

09 مرداد 1394

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد