دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
ایده‌هایی برای دکوراسیون خانه به سبک اسپانیایی

ایده‌هایی برای دکوراسیون خانه به سبک اسپانیایی

ایده‌هایی برای دکوراسیون خانه به سبک اسپانیایی

تغییر دکوراسیون خانه و پیروی از سبک اسپانیایی همانطور که از نام آن انتظار می‌رود پر از رنگ‌های تند و شاد خواهد بود که قطعا می‌تواند ایده‌ای نو برای رنگ بخشیدن به خانه باشد. در این مطلب چندین ایده برای قسمت‌های مختلف خانه بیان کرده‌ایم تا شما را تا حدودی با دکوراسیون به سبک اسپانیایی آشنا کنیم. با ما همراه شوید.

۱۰ ایده دیزاین دکور آشپزخانه به سبک طراحی ایتالیایی

المان‌های اسپانیایی از سفال‌های مکزیکی تا نقاشی‌های رنگارنگ، دکور زیبایی برای سالن غذاخوری رقم زده‌اند.

سرویس بهداشتی با تنالیته رنگ زرد، سقف‌های چوبی، کاشی‌های با طرح Talavera که اتفاقا مشابه بسیاری از طرح‌های کاشی‌های زیبای ایرانی‌ست در دیواره‌ها و کف‌پوش‌های ساده و شیک، یک محیط گرم و دلپذیر بوجود آورده است.

طرح کاشی‌های Talavera همان طرح کاشی‌هایی‌ست که در بالا به آن اشاره کردیم. این طرح‌ها متعلق به پوئبلا در مکزیک‌ند اما مشابه آنها در بسیاری از کشورها، از جمله پرتغال، کشورهای عربی و ایران دیده می‌شود.

 

چنین اتاق خوابی را بیش از هرجایی می‌توانید در ایده‌های دکوراسیون مکزیکی ببینید. بالش‌های رنگی و چراغ‌خواب‌های ستاره‌ای به اتاق جلوه‌ای جادویی می‌بخشند.

یکی از جذابیت‌های دکوراسیون به سبک اسپانیایی همین استفاده از سقف‌ها بجای بوم نقاشی است. طرح‌های شاد و زیبایی که روی سقف نقش بسته، فضای ناهارخوری را بسیار آنتیک جلوه می‌‌دهد.

اگر خانه شما هم یک قسمت ورودی مجزا دارد از رنگ زرد استفاده کنید و به آن یک زیبایی جادویی ببخشید.

رنگ‌های براق که در دکوراسیون آشپزخانه به کار گرفته شده، از حس گرمی و سرزندگی مردمان آن سرزمین الهام گرفته است.

اگر خانه شما سبکی قدیمی دارد و در دیوارها چنین فرورفتگی‌هایی دارید می‌توانید یک کمد چوبی در آن تعیبیه کنید. چنین کمدی جای مناسبی برای نگه‌داری وسایل بسیاری خواهد بود. با چند تابلو، مجسمه یا گلدون کوچک هم می‌توانید روی آن را تزیین کنید.

باز هم استفاده از کاشی‌های Talavera در دکوراسیون سرویس بهداشتی. ببینید ترکیب آبی و قهوه‌ای چه زیبایی خوبی به دست‌شویی می‌بخشد.

احتمال اینکه چنین سالن‌هایی در خانه‌های ایرانی وجود داشته باشد کم است. اما لازم نیست حتما بالکنی را در نظر داشته باشید. اگر خانه‌تان دوبلکس باشد هم می‌توانید از چنین ایده‌هایی استفاده کنید. بعلاوه این که نورپردازی هم نکته مهمی‌است که باید به آن بسیار توجه کنید.

اگر حیاط خلوت در خانه‌تان دارید حتما از این درهای دو قسمتی استفاده کنید. این ایده با وجود این که متعلق به قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی است اما همچنان جذاب است.

یک اتاق نشیمن با مبل‌هایی که باز هم شما را در زمان به عقب می‌برند. سفر در زمان با ورود به این سالن نشیمن

دکوراسیون خانه به سبک اسپانیاییمبلمان‌هایی از جنس چرم و در ترکیب با گلیم یا طرح‌های گلیمی، سالن نشیمنی زیبا و شیک بوجود آورده که علاوه بر زیبایی بسیار با شکوه به نظر می‌رسد.

۱۰ایده طراحی دکوراسیون خانه با گلیم

بوفه تمام شیشه‌ای نقطه کانونی دکور این اتاق است. کوزه‌ها و مجسمه‌های مکزیکی و اسپانیایی توجه هر مهمانی را به خود جلب می‌کند.

کافی‌ست کمی به در ورودی قوس داره و بالای آن را شبیه دایره بسازید. آنوقت یک در ورودی به سبک اسپانیایی به دست آورده‌اید.

منبع: hgtv

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

30 آذر 1396

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد