دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
انواع پاراوان منزل

انواع پاراوان منزل

انواع پاراوان منزل، این دیوارهای متحرک را دست کم نگیرید!

یکی از عناصر اصلی که فضاها را از یکدیگر تفکیک می‌کند دیوار است؛ ولی ما در برخی موارد نیاز داریم، بیشتر از آن‌که یک دیوار فضا را تقسیم کرده، خودمان تقسیمات بیشتری ایجاد کنیم. یکی از عناصر مهم که در این زمان به کمکمان می‌آید، پاراوان است.

پاراوان ها به دلیل سبکی، تنوع در نقش و طرح، قابلیت جابه‌جایی و تنوع در نوع متریال در بین مردم محبوبیت خاصی دارند. شما با خریداری یک پاراوان در خانه می‌توانید فضاهای کاربردی‌تری خلق کنید.

کارایی پاراوان در منزل

چنانچه شما یک خانم خانه‌دار باشید و به کار خیاطی علاقه داشته باشید می‌توانید فضای اختصاصی برای خود ایجاد کنید. با قرار دادن یک پاراوان زیبا در مقابل میز خیاطی می‌توانید اتاق کاری مناسب بسازید.

نقش پاراوان در منزل می‌تواند به‌صورت دکوری باشد. اگر تمایل دارید یک عنصر کاربردی و دکوری برای خانه‌تان تهیه کنید باید گفت پاراوان می‌تواند گزینه خوبی باشد. این عنصر علاوه بر کارا بودن از زیبایی باشکوهی هم برخوردار هست. پاراوان های منبت‌کاری شده مناسب فضاهای سنتی و کلاسیک است. البته بسیار گران‌تر از انواع دیگر هستند.

اگر قصد دارید قسمتی از خانه را بپوشانید تا از دید عموم مخفی باشد پاراوان می‌تواند انتخاب خوبی باشد. گاهی این عنصر زیبا و کاربردی می‌تواند قسمتی از دیوار را که ترک‌خورده یا بدشکل شده است را بپوشاند و علاوه بر آن حالت دکوری هم داشته باشد.

انواع پاراوان

پاراوان ها معمولاً به دو صورت طراحی و تولید می‌شوند. یکی پاراوان های پایه‌دار و دیگری بدون پایه هستند. در پاراوان‌های بدون پایه باید عرض لته‌ها در حدود ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر باشد. چنانچه اندازه عرض لته‌ها کوچک‌تر یا بزرگ‌تر از حد استاندارد باشد ،مقاومت ایستایی پاراوان کم می‌شود و با کوچک‌ترین ضربه‌ای بر روی زمین رها می‌شود. برای پایداری بیشتر پاراوان، باید آن را به‌صورت هفت و هشتی قرارداد.یک پاراوان مناسب بهتر است ۳ تا ۴ لته داشته باشد تا پایداری مناسبی داشته باشد. ارتفاع استاندارد برای این عنصر ۱۸۰ سانتیمتر است.

چنانچه قصد خرید پاراوان پایه‌دار رادارید حتماً به فضایی که پایه‌ها اشغال می‌کنند توجه داشته باشید. پاراوان پایه‌دار را نباید در محل‌های پرتردد استفاده کنید. احتمال پاگیر بودن آن زیاد است. به هماهنگی بین پایه‌ها و ابعاد پاراوان توجه داشته باشید. چنانچه ابعاد پایه‌ها استاندارد نباشند نمی‌توانند وزن پاراوان را تحمل کند.

جنس پاراوان

متریال بکار رفته در ساخت پاراوان متفاوت است. شما باید مناسب با سبک چیدمان خانه طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید. چوب می‌تواند یک گزینه مناسب برای قاب آن باشد. چوب علاوه بر سبکی می‌تواند گرمای خوبی به محیط القا کند. در مورد پرده پاراوان هم بهتر است متریالی انتخاب کنید که با دکوراسیون منزلتان هماهنگ باشد. شما می‌توانید از جنس و طرح پارچهٔ مبلمان یا پرده‌تان برای پاراوان استفاده کنید.

منبع: چیدانه

 

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

22 آذر 1396

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد