مهارت های پیشرفته و مهندسی دپارتمان نقشه برداری دپارتمان های فنی و حرفه ای
افت تقاضا و تولید سیمان در پی رکود ساخت و ساز

افت تقاضا و تولید سیمان در پی رکود ساخت و ساز

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از کاهش تقاضای سیمان به دلیل رکود در ساخت و ساز خبر داد و گفت: با توجه به کاهش تقاضا میزان تولید و صادرات سیمان نیز کاهش یافته است.

عبدالرضا شیخان با اشاره به میزان صادرات سیمان و کلینکر گفت: طبق آمار ۹ ماهه صادرات کلینکر ۳۷ درصد رشد داشته اما صادرات سیمان با ۱۰ درصد کاهش مواجه بوده است اما مجموع صادرات سیمان و کلینکر طی این مدت تغییری نکرده است.

وی در خصوص میزان تولید سیمان و کلینکر گفت: طبق آمار ۹ ماهه تولید کلینکر با رشد چهار درصدی و تولید سیمان با کاهش ۳۷ درصدی روبرو بوده است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان میزان تولید سیمان را در ۹ ماهه امسال ۵۱ میلیون و ۶۴۵ هزار تن عنوان و اظهار کرد: در این مدت ۱۰ میلیون تن سیمان صادر شده است.

شیخان با بیان این‌که در ۹ ماهه امسال ۵۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تن کلینکر تولید شده است، گفت: طی این مدت چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن کلینکر از ایران صادر شده است.

وی بخش اعظم صادرات سیمان و کلینکر را به کشور‌های عراق، افغانستان، ترکمنستان، خلیج فارس و CIS، مصر عنوان و اظهار کرد: مجموع صادرات سیمان و کلینکر در ۹ ماه اخیر ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برآورد شده است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان این‌که تلاش می کنیم بازار‌های متقاضی را افزایش دهیم، گفت: در حال حاضر با مازاد کلینکر روبرو هستیم.

شیخان با بیان این‌که در بخش سیمان شش درصد کاهش تقاضا وجود دارد، اظهار کرد: این امر به دلیل رکود اقتصادی و کاهش ساخت‌وساز اتفاق افتاده است.

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

11 اسفند 1393

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد