دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
اسکیس SKISS چیست ؟

اسکیس SKISS چیست ؟

اسکیس SKISS چیست ؟

با سلام خدمت تمامی علاقمندان به رشته معماری، در این بخش از مطالب مربوط به بررسی موضوع آموزش اسکیس در معماری می پردازیم. اسکیس معماری یکی از اصطلاحاتی است که هر شخصی در هنگام  طراحی پلان ساختمان ومطالعه مطالب معماری با آن مواجه میشود ، در ادامه این مقاله به بررسی موضوع اسکیس چیست؟

می پردازیم تا افراد مبتدی با این رشته این اصطلاح را بصورت کامل فرا بگیرند .

افرادی که با رشته معماری و عمران سر و کار داشته باشند می دانند که برای ارائه طرح های مورد نظر برای سازه های مختلف میتوان از روش های مختلفی استفاده کرد همچون شیت بندی در معماری به روش دستی یا شیت بندی با فتوشاپ و یا با استفاده از روش های دیگری همچون استفاده از نرم افزار اتوکد autocad و نرم افزار رویت Autodesk Revit Architecture   و … . در این میان استفاده از اسکیس نیز میتواند در میان یکی از روش های اولیه در طراحی پلان و طرح سازه های مختلف باشد که در ادامه به بررسی اسکیس در معماری و اسکیس در طراحی و … می پردازیم . بطور کلی در پاسخ به اسکیس چیست؟ میتوان گفت که  :

  • اسکیس عبارت است از طراحی تند و با سرعت دست که بیانگر یک حجم و یک منظره باشد .
  • اسکیس انجماد و خلق طرح و ایده ای است که در حال عبور از ذهن است .
  • اسکیس عبارت است از طراحی تند و سریع و در عین حال ساده .
  • اسکیس ابزاری برای بیان ایده ها و طرح های مورد نظر افراد است .
  • اسکیس بازگو کننده ایده ها و طرح های مورد نظر افراد است که بصورت طرح اسکیس در معماری بوجود می آید .
  • اسکیس عبارت است از طراحی ساده دست که با مداد و قلم و ابزار رنگ آمیزی انجام میشود .
  • اسکیس عبارت است از طرح اولیه ای که اصول کار و مفاهیم و مقصود های اصلی را بیان کند .

اسکیس نه تنها در معماری بلکه در هنگام خلق هر اثر هنری دیگری نیز کاربرد دارد و اسکیس و سایر کار های اولیه برای ایجاد سازه ها و طرح های مورد نظر از اقدامات و مفاهیم اولیه در معماری هستند که هر شخصی باید آنرا فرا بگیرد و با استفاده از ذهن و ایده های خود به طراحی طرح های فوق العاده و زیبا بپردازد تا طرح او بعد از گذراندن مراحل و رسیدن به مرحله نهایی همچون سه بعدی کردن با استفاده از نرم افزار تری دی مکس  و سایر اقدامات به ایجاد سازه ای مهندسی بیانجامد . مهم ترین عامل برای ایجاد اسکیس های فوق العاده داشتن علاقه و تمرین داوم برای خلق اسکیس های زیبا است زیرا این دو عامل کمبود استعداد را در این زمینه جبران میکنند . تقلید و مشاهده طرح های دیگر و استفاده از تکنیک بکار رفته در طرح های قبلی میتواند در خلق اسکیس های جدید و طراحانه موثر باشد.

 

 

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

04 دی 1399

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت

کلمات کلیدی و مفید وب سایت

آموزشگاه ایستا

آموزش دوره متصدی متره براورد

آموزش دوره ۳Dmax در رشت

آموزش فشرده اتوکد

آموزش حرفه ای نقشه برداری

آموزش اتوکد