دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
اتودسک اینونتور – بخش مکانیک (دپارتمان فنی و مهندسی)

اتودسک اینونتور – بخش مکانیک (دپارتمان فنی و مهندسی)

iista-img-2
معرفی دوره و هدف از  برگزاری آن :
اتودسک اینونتور به انگلیسی:( Autodesk Inventor) یک نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است که توسط شرکت اتودسک ارائه شده است.
شرکت اتودسک در سال ۲۰۰۹ نگارش ۱۳ این نرم‌افزار را عرضه کرد. توانایی این نرم‌افزار باعث شد که در سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ پرفروشترین نرم‌افزار مدلینگ در جهان نام بگیرد و از نرم‌افزارهای معروف دیگر در این زمینه پیشی گیرد. از ورود این نرم‌افزار در ایران چند سالی می‌گذرد و علی‌رغم تاکید کمپانی سازنده این نرم‌افزار برای استفاده از آن ، متأسفانه بطور بایسته مورد استقبال قرار نگرفت و تقریباً ناشناخته مانده بود تا اینکه در سال ۲۰۰۶ ؛ این نرم‌افزار همراه با دیگر محصول معروف کمپانی اتودسک یعنی اتوکد و مکانیکال دسکتاپ به بازار عرضه شد و از آن تاریخ به بعد اینونتور، کم‌کم جای خود را در میان کاربران این رشته باز کرد. خصوصاً سازگاری کامل این نرم‌افزار با CAD یکی از علل موفقیت آن بود. چرا که برای شرکت‌هایی که نقشه‌های قدیمی خود را با اتوکد کار کرده بودند عامل سازگاری کامل نرم‌افزارهای مدلینگ جدید بسیار مهم بود. همچنین پشتیبانی این نرم‌افزار از نقشه‌های مدل شده توسط مکانیکال دسکتاپ یکی دیگر از عوامل موفقیت آن است. در ادامه سعی شده است تا با معرفی توانایی‌های این نرم‌افزار و کاربرد آن در صنعت امروز، گامی برای معرفی بهتر این نرم‌افزار صورت بگیرد.
وجود قویترین Library در این نرم افزار و استفاده آن در مسابقات ملی و مهارت سازمان فنی و حرفه ای کشور و مسابقات جهانی نشان دهنده قدرت و برتری این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه می باشد.
نرم‌افزار اینونتور بصورت مستقیم با سالیدورکس، مکانیکال دسکتاپ و سالید اج رقابت می‌کند.

سرفصل های آموزشی :
Primery دوره مقدماتی:
محیطهای :
۱) Part
۲) Assembly
۳)Drawing
Professionalدوره پیشرفته:
محیطهای :
۱)Inventor Studio
۲) Sheet Metal
۳)Weldment

کاربرد در بازارکار :
امروزه از این نرم‌افزار در ایران بیشتر جهت طراحی قطعات مختلف، نقشه کشی، مهندسی معکوس، طراحی قالب و ماشینکاری استفاده می‌گردد. در صورتی هدف سازندگان اصلی این نرم‌افزار تحت پوشش قرار دادن هر فعالیتی مهندسی به کمک نرم‌افزار می‌باشد، به نحوی که می‌توان نام این نرم‌افزار در اغلب بزرگترین پروژه‌های صنعتی جهان دبد.
در ایران شرکت های بزرگی همچون ایران رادیاتور و مشعل از این نرم افزار جهت طراحی و نقشه کشی استفاده می نمایند.

طول مدت آموزش مقدماتی : ۲۵ ساعت          پیشرفته : ۲۵ ساعت

۱-۲۸-۲۰۱۵-۹-۱۷-۰۳-AM

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

10 بهمن 1393

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت