دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
آموزش کاربردی نرم افزار SAP- بخش عمران(دپارتمان فنی و مهندسی)

آموزش کاربردی نرم افزار SAP- بخش عمران(دپارتمان فنی و مهندسی)

۲۱g82w81e

آموزش کاربردی نرم افزار SAP جهت طراحی انواع سازه ها (مخزن،سوله،پل و …)
معرفی دوره و هدف از برگزاری آن:
این نرم افزار تمامی نیازهای لازم برای طراح را یکجا فراهم می آورد و در ساخت سازه ها به طور عملی مورد استفاده قرار می گیرد.طراحی سوله ، پل ، مخزن،سیلو از جمله فواید یادگیری این نرم افزار جذاب است. قالب های آماده ای که در نرم افزار پیش بینی شده باعث می شود که طراح قادر به شبیه سازی طرح های بسیار پیچیده باشد. به طور کلی این برنامه ، نرم افزاری برای همه مهندسان و هر پروژه ای است. این برنامه قابلیت آن را دارد که قاب بتنی ایستا، کوچک و ساده دو بعدی را تحلیل کند. همچنین قاب های بزرگ و پیجیده سه بعدی را به شکل  تحلیل های پویا و غیر خطی ارائه می دهد.
سر فصل های آموزشی :
۱) آشنایی با محیط کار نرم افزار
۲) شبکه بندی محیط گرافیکی
۳) ترسیم المانهای سازه با استفاده از دستورا ت منوی DRAW
۴) تعریف مشخصات عناصر سازه با استفاده از دستورات منوی DEFINE
۵) نسبت دادن خواص مقاطع،بارها و قیدها منوی ASSIGN
۶) تحلیل و نمایش خروجی های حل مساله منوی ANALYSE
۷) استفاده از دستورات طراحی منوی DESIGN
۸) مراحل انجام یک نمونه پروژه کاربردی در نرم افزار که شامل مدل سازی،طراحی و تحلیل یک سوله در نرم افزار می باشد شرح داده می شود.
کاربرد در بازار کار :
استفاده از تکنیکهای نوین در هر رشته ای برای جذب شدن در بازار کار امری ضروری به نظر می رسد. برای اینکه در بازار حرفی برای گفتن داشته باشیم، نرم افزارهای جدید و کارآمد به ما برتری داده و از دیگران متمایز می سازد.
SAP نرم افزاری است که می توان با فراگیری آن فرصت های شغلی مناسبی را چه در داخل استان و چه در خارج استان یافت.
با توجه به رهگیری های به عمل آمده در داخل استان و به ویژه در شهر رشت از مهندسان عمران که در زمینه طراحی و محاسبات  سازه فعالیت می کنند از هر ۵۰ مهندس یک نفر تسلط کامل به نرم افزار SAP داشته و می تواند طراحی و محاسبه و ترسیم دتایل های سازه ای و نقشه های صنعتی و سوله و امثال آن را طبق مدل مورد تایید نظام مهندسی ساختمان انجام بدهد و یا اینکه در شرکتهای مهندسی قادر به انجام طراحی و محاسبه آن نوع سازه ها شود در نتیجه می توان گفت که اگر مهندس عمران این نرم افزار را به همراه تکنیک های محاسباتی و اجرایی آن کاملا فرا بگیرد فرصت های شغلی مناسبی در آینده در انتظارش خواهد بود
طول مدت آموزش : ۳۲ ساعت

۱-۲۸-۲۰۱۵-۹-۱۷-۰۳-AM

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

08 بهمن 1393

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت