دپارتمان مهارت های پیشرفته دپارتمان نقشه برداری دپارتمان مهارت های فنی و حرفه ای
آموزش انسیس – بخش مکانیک (دپارتمان فنی و مهندسی)

آموزش انسیس – بخش مکانیک (دپارتمان فنی و مهندسی)

iista-img-3

معرفی دوره  و هدف از برگزاری آن  :
انسیس به انگلیسی: (ANSYS) مخفف کلمات (ANalysis SYStems) یک نرم‌افزار مهندسی به کمک رایانه می‌باشد که محصول شرکت ANSYS Inc است و از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش اجزاء محدود (FEM) برای مدل‌سازی و تحلیل در آن استفاده می‌شود.
نرم‌افزار انسیس مهندسین و طراحان را قادر می‌سازد تا به راحتی بهینه‌سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه‌سازی‌های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌هایشان به صورت مرحله به مرحله اعمال کنند.
ابزارهای پیش بینی شده در انسیس امکان تحلیل انواع مختلف سازه‌ها مانند قاب، مخزن، سد، پل … و اجزای سازه ای مانند اتصالات فولادی، اعضای فولادی یا بتنی، ایزولاتورها، … را به روش‌های مختلف فراهم ساخته است. از آن جمله می‌توان به تحلیل‌های استاتیکی، بارگذاری رفت و برگشتی، مودال، تاریخچه زمانی، طیفی و … اشاره کرد. برای شبیه سازی شرایط مختلف تکیه گاهی گزینه های متعددی به صورت شتاب، جابجایی، نیرو و یا لنگر با الگوهای مختلف در دسترس هستند که به طور ثابت یا متغیر با زمان قابل استفاده‌اند. همچنین مدل‌های رفتاری مختلفی از مصالح شکل پذیر و ترد مانند مدل‌های دو و چند خطی فولاد، مدل دراگر- پراگر و مدل شکست بتن در آن پیش بینی شده است که در حوزه رفتار غیر خطی بکار می‌روند.
نرم‌افزار Design Space Ansys کاملاً بر آخرین ورژن نرم‌افزارهای اصلی CAD سه بعدی که شامل پرو/اینجینیر, سالیدورکس, اینونتور, مکانیکال دسکتاپ, یونیگرافیکس ,سالید اج می‌شود منطبق است. این نرم‌افزار می‌تواند از اطلاعات خروجی نرم‌افزار کتیا استفاده نموده و از فرمت های رایج هندسی و برداری مانند SAT و Para solid پشتیبانی نماید.

برخی از ویژگی‌های مهم نرم‌افزار انسیس :
۱٫    انجام آنالیز در زمینه های گوناگون از قبیل : جامدات، سیالات، انتقال حرارت، الکترومغناطیس، الکترواستاتیک، الکترونیک و دینامیک
۲٫    توانائی آنالیز توأمان مانند آنالیز سیالاتی – جامداتی
۳٫    توانائی بهینه سازی مدل‌های طراحی شده
۴٫    قابلیت برنامه نویسی به کمک زبان برنامه نویسی نرم‌افزار برای توسعه امکانات جدید
۵٫    قابلیت تهیه گزارش و خروجی‌های مختلف به صورت فیلم، عکس یا htmp
۶٫    توانایی تشخیص پارامترهای مختلف و بررسی میزان اهمیت هر کدام از آن‌ها در رسیدن به جواب نهایی طراحی‌ها
۷٫    امکان برقراری ارتباط با نرم‌افزارهای دیگر نظیر پرو/اینجینیر, سالیدورکس, اینونتور, مکانیکال دسکتاپ, یونیگرافیکس, کتیا
سرفصل های آموزشی:
دوره مقدماتی:
ANSYS Multiphysics
ANSYS Mechanical
ANSYS Structural

دوره پیشرفته:
ANSYS CFD-Flo
ANSYS Maxwell
ANSYS HFSS

کاربرد در بازار کار :
انسیس به صورت گسترده مورد استفاده مهندسان قرار می‌گیرد.کاربران انسیس طیف وسیعی از کاربران خصوصی تا پروژه های بزرگ را در بر می‌گیرند که پوشش دهنده بخشهای اعظمی از بازار ساخت و تولید و پروژه و پژوهش را شامل می شود.

طول مدت آموزش مقدماتی  : ۳۵ ساعت            پیشرفته : ۳۵ ساعت
۱-۲۸-۲۰۱۵-۹-۱۷-۰۳-AM

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار :

10 بهمن 1393

نویسنده

نویسنده :

مدیر سایت